Prawidłowe funkcjonowanie sprawia, żę wentylacje i klimatyzacje zdecydowanie poprawiają komfort osób przebywających w danym budynku. Dlatego są istotnym elementem, który nie powinien być lekceważony a ich coroczne przeglądy powinny być skrupulatnie realizowane. Dokonane prace zakładają konserwację i regulację wentylatorów, sprawdzanie kanałów wentylacyjnych, wymianę filtrów. Dzięki wykonanej pracy wentylacja jest skuteczniejsza w działaniu a jednocześnie będzie w pełni bezpieczna dla zdrowia osób przebywających w zasięgu jej działania.

Konserwacja wentylacji mechanicznej:

– konserwacja oraz regulacja wentylatorów dachowych
– konserwacja oraz regulacja wentylatorów kanałowych
– konserwacja kanałów wentylacyjnych
– konserwacja central wentylacyjnych
– konserwacja oraz regulacja sterowników
– kontrola czerpni oraz wyrzutni wentylacyjnych
– konserwacja bloku lamelowego nagrzewnicy
– konserwacja bloku lamelowego chłodnicy
– konserwacja wymienników
– wymiana filtrów powietrznych

Konserwacja klimatyzacji:

– konserwacja zaworów odcinających
– kontrola zaworów regulacyjnych
– czyszczenie filtrów siatkowych
– kontrola oraz regulacja sterowników


Warunkiem przyjemnego spędzania czasu w pomieszczeniu niezależnie czy będzie to praca czy towarzyskie spotkanie jest odpowiednio wyregulowana temperatura. Dlatego tak ważna jest kwestia zadbania o dobrą kondycję wentylatorów mechanicznych oraz klimatyzacji. Sprzęty te odpowiedzialne są za obniżanie temperatury powietrza oraz likwidowanie poczucia duszności w pomieszczeniu. Warto więc regularnie przeprowadzać diagnostykę tych maszyn. Ich prawidłowe funkcjonowanie oznacza komfortowe spędzanie czasu w przestrzeni zamkniętej.

Czemu warto przeprowadzić konserwację wentylacji mechanicznej?

Podstawowym powodem powinna być troska o zdrowie i samopoczucie przebywających w danym miejscu osób. Na które w oczywisty sposób wpływa powietrze, którym oddychają. Co więcej konserwacja i serwisowanie wentylacji mechanicznej często jest obowiązkowa, w miejscach współużytkowanych przez wielu ludzi. Warto dodać, że konserwacja maszyn zapewnia  dłuższy czas wydajnego funkcjonowania sprzętu. Poza samą konserwacją warto zainteresować się regulacją wentylacji mechanicznej. Odpowiednie wyregulowanie podniesie jakość pracy maszyn, co przełoży się na większy komfort przebywania w pomieszczeniu.

Jakie usługi znajdują się w naszej ofercie konserwacji wentylacji mechanicznej?

Jest to konserwacja oraz regulacja:

 • wentylatorów dachowych
 • wentylatorów kanałowych
 • sterowników

Konserwacja:

 •  kanałów wentylacyjnych
 • central wentylacyjnych
 •  bloku lamelowego nagrzewnicy
 • bloku lamelowego chłodnicy
 • wymienników

Wymiana:

 • filtrów powietrznych

kontrola:

 • czerpni oraz wyrzutni wentylacyjnych

Konserwacja i przegląd klimatyzacji

Dbanie o klimatyzacje, jest nie tylko ważne z perspektywy udogodnienia, ale również zdrowotnej. Konserwacja zapewnia nie tylko prawidłowe działanie, zapobiega również powstaniu w klimatyzacji siedlisk grzybów oraz bakterii. W przypadku nie serwisowania klimatyzacji, straci ona swoją gwarancję. Jest to dodatkowy argument skłaniający do dokonania jej przeglądu. Konserwacja klimatyzacji zapewni jej długotrwałe i efektywne działanie, przez długi okres czasu. Wpłynie też pozytywnie na zdrowie osób z niej korzystającej.

Szczególnie ważny przegląd klimatyzacji jest dla alergików. Regularne kontrole stanu technicznego tego urządzenia zapobiegną rozprzestrzenianiu się nie tylko grzybów i bakterii. Przeciwdziałają one także roznoszeniu się alergenów, które odpowiedzialne są za wywoływanie alergii. Dlatego kontrola klimatyzacji podniesie jakość życia, korzystającej z niej alergików.

Producenci w celu zniwelowania, krążących alergenów i czynników chorobotwórczych w powietrzu zalecają przegląd klimatyzacji dwa razy w roku. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia niepożądanych sytuacji związanych z pogorszeniem się wydajności chłodzenia lub wywołaniem alergii.

Kontrola klimatyzacji

Przegląd klimatyzacji zapobiegnie powstawaniu przykrego zapachu wydobywającego się z klimatyzatora. Przy rzadkim badaniu kondycji klimatyzacji, może dojść do pojawienia się wewnątrz niej grzyba. Towarzyszy temu zapach zgnilizny, wydobywający się z urządzenia.

Konserwacja i przegląd klimatyzacji Warszawa – jakie usługi znajdują się w naszej ofercie?

konserwacja:

 • zaworów odcinających

kontrola:

 • zaworów regulacyjnych
 •  oraz regulacja sterowników

czyszczenie:

 • filtrów siatkowych

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą obsługi technicznej nieruchomości w Warszawie