Nie da się zaprzeczyć, że instalacje grzewcze w budynku mieszkalnym są w naszych warunkach klimatycznych bardzo istotne. Ich prawidłowe funkcjonowanie ma ogromne znaczenie i coroczny przegląd przed sezonem grzewczym będzie wskazany. Konserwacja centralnego ogrzewania realizowana przez firmę Megadex zakłada przygotowanie instalacji do pracy i kontrolę jej poszczególnych elementów, tak by nie było problemów z jej prawidłową pracą.

Konserwacja instalacji centralnego ogrzewania:

– usuwanie lokalnych niedogrzewań
– odpowietrzanie instalacji
– konserwacja zaworów odcinających
– konserwacja zaworów regulacyjnych
– konserwacja zaworów bezpieczeństwa
– czyszczenie filtrów siatkowych
– konserwacja naczyń przeponowych
– kontrola oraz uzupełnienie ciśnienia zładu
– czyszczenie odmulaczy
– kontrola ciepłomierzy
– kontrola pomp
– kontrola automatyki węzła cieplnego
– naprawy nieszczelności instalacji
– konserwacja kotłów gazowych
– konserwacja wymienników
– konserwacja zasobników CWU


Prawidłowe działanie instalacji grzewczej jest w dużej mierze zależne od prawidłowego użytkowania systemu. Jeżeli zależy Ci, aby centralne ogrzewanie pracowało na najwyższych obrotach i nie stwarzało problemów eksploatacyjnych, nie zapominaj o jego regularnym serwisowaniu. Z naszą pomocą uchronisz się przed przestojami i w porę wyeliminujesz niewielkie usterki, które mogą w przyszłości prowadzić do poważnej awarii.

Konserwacja instalacji C.O. – zaufaj najlepszym

Serwis centralnego ogrzewania opiera się na ocenie efektywności i bezpieczeństwa pieca C.O. Współczesne urządzenia są niezwykle zaawansowane, dlatego wymagają specjalistycznej kontroli. Powierzając prace konserwacyjne ekspertom z naszej firmy, zyskasz pewność, że wszystkie elementy konstrukcyjne działają prawidłowo, a komora spalania nie stwarza bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa domowników. Nieprofesjonalne przeglądy nie tylko odbijają się na pracy pieca, ale mogą prowadzić do generowania spalin, które nie są odprowadzane w odpowiedni sposób. Nasi pracownicy rzetelnie ocenią stan palników, drożność wlotów powietrza oraz prawidłowość funkcjonowania układu eliminacji spalin.

Co wchodzi w zakres naszych usług serwisowych?

W ramach konserwacji centralnego ogrzewania oceniamy stan palników pod kątem: mocy cieplnej, składu mieszanki paliwowej oraz pracy żarnika. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży grzewczej wychwycimy wszelkie nieprawidłowości w pracy pieca i przeprowadzimy szybką wymianę filtrów powietrza. Stawiamy na kompleksowe usługi, dlatego kontrola warunków spalania obejmuje także ocenę efektywności instalacji wentylacyjnej oraz działania pozostałych elementów kotła C.O. Oprócz tego dokonamy profesjonalnego przeglądu zbiornika wody od strony wymiennika i wewnętrznej powierzchni, przewodów elektrycznych, układu odprowadzania spalin, zaworów, pomp i elektronicznego systemu sterowania. 

Konserwacja centralnego ogrzewania – pomiary pomocnicze 

Na życzenia klienta przeprowadzimy pomiary dodatkowe, które pomogą ustalić źródło ewentualnych usterek i określić temperaturę obiegu wody w instalacji grzewczej. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości uzupełnimy system C.O. o dodatkową wodę po wcześniejszym wyczyszczeniu kotła.
Sprawdzimy także poziom ciśnienia pod kątem perfuzji, a w razie potrzeby skorzystamy z poduszki ciśnieniowej, która wyrówna parametry w instalacji.

Bezpieczeństwo i komfort pracy instalacji grzewczej 

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoja instalacja grzewcza funkcjonuje w sposób prawidłowy, nie odkładaj prac serwisowych na ostatni moment. Sprawdź stan systemu centralnego ogrzewania jeszcze przed rozpoczęciem sezonu jesienno-zimowego. Pamiętaj, że nawet bezobsługowe kotły mogą ulec awarii i zagrażać zdrowiu Twojej rodzinie. Regularne prace konserwacyjne to jedyny sposób na utrzymanie wysokiej efektywności pracy kotła i zapewnienie bezpieczeństwa domownikom. Przeprowadź wszystkie prace jeszcze przed końcem jesieni i zapewnij sobie wysoki komfort użytkowania wnętrz mieszkalnych.  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą przeglądu instalacji wodociągowej!