Instalacje elektryczne w budynku wpływają istotnie na komfort jego użytkowania, dlatego ich stan techniczny ma ogromne znaczenie. Regularna konserwacja instalacji elektrycznej pozwoli doprowadzić do sytuacji, w której do minimum ograniczone zostanie ryzyko niebezpiecznych awarii. W ramach prowadzonych działań sprawdzane są rozdzielnice administracyjne, kontrolowane jest oświetlenie i zasilanie awaryjne, usuwane są zniszczone elementy, uzupełniane brakujące źródła światła. Konserwacja techniczna budynków z uwzględnieniem instalacji elektrycznej pozwala istotnie podnieść w budynku poziom bezpieczeństwa. Przegląd instalacji elektrycznej powinien być przeprowadzany regularnie przez osoby z odpowiednimi uprawnieniami. Stanowi on integralny element konserwacji instalacji i ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jej użytkowników.

Konserwacja instalacji elektrycznej:

–  konserwacja rozdzielnic administracyjnych
–  konserwacja zabezpieczeń nadmiarowo prądowych
–  konserwacja zabezpieczeń różnicowo prądowych
–  wymiana zabezpieczeń topikowych
–  konserwacja gniazd w części administracyjnej
–  konserwacja oświetlenia zewnętrznego
–  konserwacja oświetlenia wewnętrznego
–  wymiana źródeł światła
–  konserwacja wyłączników zmierzchowych
–  konserwacja wyłączników schodowych
–  kontrola oświetlenia awaryjnego

Przegląd instalacji elektrycznej: Dlaczego konserwacja instalacji elektrycznej jest ważna?

Konserwacja elektryczna jest niezwykle ważna, aby zapewnić bezpieczeństwo nie tylko połączonym do niej urządzeniom, ale również oraz przede wszystkim – użytkownikom. Nie ma znaczenia, czy chodzi o konserwację instalacji elektrycznej, znajdującej się w budynkach użyteczności publicznej, budynkach wielorodzinnych czy domach. Każde miejsce jest tak samo ważne i zawsze należy pamiętać o tym, aby o nawet najmniejszej usterce powiadomić odpowiednie, wykwalifikowane osoby.

Nie da się ukryć, że utrzymanie instalacji elektrycznej w odpowiednim stanie, który zapewni jej 100% sprawności, jest niezwykle ważne. Wszystko to bowiem wpływa na poziom bezpieczeństwa osób, które z niej korzystają. Aby instalacja elektryczna mogła pochwalić się niezawodną pracą oraz szczególną trwałością, należy przeprowadzać konserwację, która znacznie wydłuży jej żywotność. Dzięki temu możliwe będzie uniknięcie niebezpiecznych awarii, które, choć z pozoru małe i niewinne – mogą nawet doprowadzić do groźnego pożaru.

W ramach konserwacji sprawdzane są nie tylko rozdzielnice administracyjne, ale również kontrolowane jest oświetlenie i zasilanie awaryjne, a także usuwane są zniszczone elementy oraz uzupełniane ewentualne brakujące źródła oświetlenia. Dbanie o regularną konserwację instalacji elektrycznej pozwala znacznie podnieść poziom bezpieczeństwa, co ma niezwykle duże znaczenie ze względu na korzystające z niej osoby.

Kto może wykonać konserwację instalacji elektrycznej?

Nie każda osoba może wykonać konserwację elektryczną. Warto być świadomym, że taką procedurę mogą wykonać tylko i wyłącznie przeszkoleni, doświadczeni specjaliści. Potrzebny jest bowiem nie tylko odpowiedni sprzęt, ale również wykwalifikowani pracownicy, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia, pozwalające im wykonywać tego typu usługi oraz naprawy.

Nasza firma może pochwalić się doskonałymi specjalistami, których cechują lata doświadczeń. Działamy na rynku już od wielu (od 2002), wielu lat i w tym czasie zdążyliśmy zdobyć zaufanie wielu zadowolonych klientów. Wszystko dzięki temu, że oferujemy wysokiej jakości usługi, funkcjonujemy o każdej porze dnia i nocy, a także zwracamy uwagę na przystępność naszych cen, oraz przystępności cen refakturowanych materiałów eksploatacyjnych dzięki wypracowanym rabatom.

Jak prawidłowo dbać o instalację elektryczną?

Równie ważne jak kontrolowanie stanu instalacji elektrycznej jest także jej odpowiednie użytkowanie. Należy więc pamiętać nie tylko o regularnych kontrolach, zgłaszaniu usterek i konserwacji, ale również o użytkowaniu instalacji zgodnie z instrukcją obsługi, co pozwoli uniknąć powstawania ewentualnych awarii elektrycznych. Równie ważne jest także dbanie o to, aby wyłączać urządzenia, które aktualnie nie są niezbędne – pozwoli to uniknąć przeciążeń i z pewnością przełoży się na lepszą wydajność instalacji.

Nie da się jednak uniknąć konserwacji, dlatego niezwykle ważne jest, aby zadbać o regularne wizyty wykwalifikowanych pracowników, którzy są specjalistami w swojej branży, cechujący się ogromnym zaufaniem zadowolonych klientów.

Przegląd instalacji elektrycznej – Warszawa

Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze nieruchomości niezależnie od ich przeznaczenia. Wykonujemy przeglądy instalacji elektrycznej oraz działania związane z konserwacją instalacji elektrycznej. Współpracujemy z właścicielami i zarządcami nieruchomości z terenu miasta Warszawa i okolicy. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą konserwacji wentylacji i klimatyzacji!