Znajdujące się przed budynkami i ogrodzonymi terenami bramy i szlabany powinny chronić dany teren przed dostępem osób niepowołanych. Stanie się tak w momencie gdy prowadzona będzie również konserwacja bram garażowych. Tylko wtedy będzie można oczekiwać, że system niezależnie czy będzie chodziło o bramę czy szlaban będzie funkcjonował we właściwy sposób. Konserwacją powinni zajmować się dobrzy specjaliści, którzy skontrolują poszczególne elementy instalacji, sprawdzą jej funkcjonowanie, uzupełnią brakujące elementy i usprawnią pracę elementów odpowiadających za automatyczne otwieranie bramy czy szlabanu.

Konserwacja szlabanów:

–  kontrola siłowników z ewentualną wymianą lub uzupełnieniem   płynów eksploatacyjnych
–  kontrola czujników
–  konserwacja automatyki

Konserwacja bram ogrodzeniowych:

–  kontrola siłowników
–  kontrola fotokomórek
–  konserwacja radiolinii

Konserwacja segmentowych bram garażowych:

–  Napęd elektryczny: wyłączniki krańcowe, listwy bezpieczeństwa,  sprzęgła bezpieczeństwa, przyciski sterujące, kontrola z ewentualną    wymianą oleju w przekładni.
–  Brama segmentowa: linki nawojowe, rolki prowadzące, zawiasy, prowadnice pionowe i poziome, sprężyny.


Zadaniem bram garażowych i szlabanów jest ochrona określonej posesji, garażu czy ogrodu, przed wejściem na ich teren osób niepowołanych. Nie będą jednak w stanie dobrze służyć ludziom, jeśli ulegną zaniedbaniu. Konserwacja bram garażowych i konserwacja szlabanów gwarantują niezawodność systemów, a więc ich funkcjonowanie we właściwy, oczekiwany sposób. Doświadczony profesjonalista wykonuje test funkcjonowania instalacji, a także sprawdza stan jej wszystkich części. Jeśli jest taka konieczność, uzupełnia brakujące elementy nowymi i doprowadza do tego, że wszystkie fragmenty odpowiedzialne za automatyczne otwieranie szlabanu czy bramy działają sprawnie i gładko. Nasza firma posiada szereg certyfikatów zapewniających najwyższą jakość usług, dzięki którym oferujemy swoim klientom pełen serwis również w tym zakresie. Zabiegi w tym zakresie gwarantują nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale również estetyczny wygląd przez cały czas, a nie tylko w chwili dokonania zakupu.

Konserwacja szlabanów

Dzięki konserwacji szlabanów będą one dostosowane do intensywnej pracy we wszelkich warunkach pogodowych. Oferujemy kontrolę czujników i konserwację automatyki, a także kontrolę siłowników wraz z wymianą lub uzupełnieniem płynów eksploatacyjnych. Dzięki regulacji układów i wymianie elementów ruchomych, które są najbardziej podatne na awarie, szlabany będą pracowały bez zarzutu, zapewniając poczucie bezpieczeństwa naszym klientom. Regularna konserwacja szlabanów zwiększa bezpieczeństwo ich użytkowania, a także wydłuża ich żywotność i redukuje szanse na nagłe awarie. Dbałość o tego typu kwestie i okresowe konserwacje to również ogromna oszczędność kosztów, które są nieuniknione, jeśli system jest zaniedbany i po jakimś czasie wymaga wielu wymian, napraw czy odrestaurowania kluczowych mechanizmów.

Konserwacja i serwis bram garażowych

Profesjonalna konserwacja systemów, na jakich opierają się nowoczesne bramy garażowe, to podstawa zwłaszcza po okresie zimowym. W naszej ofercie znajduje się między innymi kontrola siłowników i fotokomórek oraz konserwacja radiolinii. Systemy te powinny być poddawane przeglądowi technicznemu przynajmniej raz w roku, aby zniwelować szansę na większe awarie i poprawić ich funkcjonowanie. Gruntowne sprawdzenie działania zawiasów, mocowań, sprężyn i elektroniki sprawi, że kosmetyczne naprawy będą mogły zostać przeprowadzone natychmiast, a cały system posłuży o wiele dłużej. Dobry specjalista sprawdzi, czy fotokomórki działają tak, jak zostały zaprogramowane, a do obudowy napędu nie dostały się zanieczyszczenia. Regulacji poddana zostanie siła przesuwu lub unoszenia bramy, a nasz pracownik sprawdzi również, czy krawędziowa listwa bezpieczeństwa, która odpowiada za hamowanie pracy mechanizmu po wykryciu przeszkody, działa bez zarzutu. W przypadku segmentowych bram garażowych sprawdzane są również prowadnice, rolki prowadzące, linki nawojowe i zawiasy. Serwis bram garażowych to procedura konieczna, jeśli na pierwszym miejscu stawiane jest bezpieczeństwo i komfort psychiczny przez cały rok. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą przeglądu klimatyzacji w Warszawie.