Bezpieczeństwo to coś na czym każdemu z nas będzie zależeć. Dlatego prowadzona regularnie konserwacja instalacji domofonowej czy konserwacja kontroli dostępu mogą podnieść poziom bezpieczeństwa w danym budynku. Dzięki temu ograniczone do minimum będą te sytuacje, w których ktoś niepowołany pojawi się w budynku. Jeśli sami za to nie odpowiadamy to warto zadbać o to, by konserwacja telewizji przemysłowej czy innych systemów bezpieczeństwa była priorytetem administratorów, tak by korzystanie z danego budynku było w pełni komfortowe, by mieszkańcy czuli się tam dobrze.

Konserwacja telewizji dozorowej:

–  czyszczenie kamer
–  regulacja kamer
–  kontrola rejestratorów i monitorów
–  kontrola zapisanego materiału

Konserwacja kontroli dostępu:

–  konserwacja czytników
–  konserwacja oprogramowania
–  konserwacja sterowników
–  konserwacja kontrolerów

Konserwacja instalacji wideo domofonowej i domofonowej:

–  konserwacja kaset zewnętrznych
–  konserwacja zasilaczy
–  konserwacja wideo domofonów i domofonów
–  konserwacja rygli magnetycznych


Domofon spełnia rolę bardzo ważną, zarówno w domach, jak i w obiektach firmowych najróżniejszego typu. Jego sprawność to rzecz kluczowa, by goście lub petenci mogli bez przeszkód poinformować o swoim przebyciu i pozyskać informacje, lub zezwolenie na wejście. Pełni też bardzo ważną rolę jako część systemu bezpieczeństwa. Kontrola dostępu oraz telewizji dozorowej to kolejne ważne elementy wpływające na jakość i bezpieczeństwo. By tego typu systemy i instalacje dobrze działały, ważna jest ich regularna konserwacja.

Zalety konserwacji instalacji

Przede wszystkim są to oszczędności finansowe, w postaci niwelowania ilości awarii oraz ich rozmiarów, a przez to potencjalnych strat. Jako profesjonalna firma mamy grupę specjalistów z wielu dziedzin, którzy są gotowi sprostać każdej usterce oraz przygotować instalacje do poprawnego i długiego działania. Stąd też wynika kolejna zaleta, jaką jest oszczędność czasu. Zatrudniając grupę ekspertów można mieć pewność, że wszystko zostanie zrobione przez jedną grupę fachowców. Nie trzeba więc szukać ich na własną rękę, tracąc i czas i nerwy. Bezpieczeństwo to najważniejszy element w każdym obiekcie, tak więc zarówno konserwacja domofonów jak i konserwacja kontroli dostępu, a przede wszystkim konserwacja telewizji dozorowej, są kluczowe dla zachowania sprawności systemów bezpieczeństwa, a tym samym zniwelowanie rozmiaru potencjalnych awarii i strat.

Jak przebiega konserwacja domofonów?

Jest to regularne i dokładne sprawdzanie, czy każdy podsystem i podzespół działa poprawnie. Jest robiona seria testów, które potrafią wykryć nawet najmniejsze usterki i błędy, jak brak reakcji, zakłócenia w głośnikach i mikrofonach i wiele innych. W konserwację instalacji domofonowej wchodzą między innymi: zasilacz domofonowy, okablowanie, kasety, centrale, czy pamięć centrali.

Utrzymanie sprawności telewizji dozorowej

Są to systemy bardziej rozbudowane i skomplikowane od domofonów. By zapewnić sprawność tych systemów, regularna konserwacja telewizji dozorowej obejmuje przeglądy, kontrole, naprawy awarii. Warto pamiętać o konserwacji już od samego początku przed uruchomieniem całej instalacji, dzięki czemu zminimalizuje się ryzyko powstania awarii. Konserwacja telewizji dozorowej obejmuje między innymi: diagnostykę, sprawdzanie połączeń kablowych, testowanie stabilności i pola widzenia kamer, ustawienie jakości wizualnej i wiele innych czynności związanych z działaniem kamer zarówno w dzień jak i w nocy.

Bezpieczny kontrolowany dostęp

Systemy dostępu to kolejny ważny element bezpieczeństwa. By żadna nieupoważniona osoba nie dostała się w nieodpowiednie miejsca, ważne jest, by wszystko działało poprawnie. Konserwacja kontroli dostępu to jeszcze dokładniejsze sprawdzenie, znacznie bardziej skomplikowanych podzespołów niż w przypadku domofonów czy telewizji dozorowej. Jest to dokładne przetestowanie takich funkcji jak na przykład: otwieranie drzwi podczas alarmu pożarowego, otwieranie i zamykanie drzwi, bram i szlabanów, monitorowanie oraz informowanie o alarmie, a także wyłączanie światła na obiekcie.

Konserwacja to dobra inwestycja

Systemy bezpieczeństwa są najważniejsze. Mają chronić obiekt, dane, oraz samych ludzi. Konserwacja instalacji domofonowej powinna być wykonywana regularnie, tak samo jak konserwacja telewizji dozorowej. Całkowitą podstawą jest zadbanie o konserwacje kontroli dostępu, dzięki której nikt niepowołany nie dostanie się w nieodpowiednie miejsce. W bezpieczeństwo warto inwestować, jego brak, lub niesprawdzone i awaryjne instalacje, mogą być powodem wielkich strat, a nawet zagrażać zdrowiu i życiu ludzi. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą obsługi technicznej nieruchomości w Warszawie!